40+ aastat, et saada oma diagnoos…vatavakk RSK!

ATH diagnoos

Uskumatu – ma juba mõtlesin, et sellist haigust pole enam olemaski mida minul ei ole aga siiski leidus üks salapärasel moel ja aastakümneid hiljem puht juhuslikult. Nimelt mõnda aega tagasi sattusin vaatama ühte telesaadet kus oli juttu sellest ATH (Aktiivsuse ja TähelepanuHäirest) …kuulan ja vaatan mina saadet poole silma ning kõrvaga ja sealt kuuldu hakkas tunduma üsna sarnaselt minu elu-oluga ja tegemistega.

Etteruttavalt mainin ära, et minu arust peaks/võiks olla õigem diagnoos EMR (Ei Meeldi Rutiin ehk siis rutiin tapab) Aga noh mis psühiaater või arst mina olen. Ei ole mul ju mingeid doktori kraade ja magistraale(magistrikraade)- no kui siis aint reaalseelu õppetunnid.

Sellel lingil olevas jutus on kirjas üks rutiin mis mulle kohe üldse ei meeldi. Jutt asub siin

Hakkas see kogu trall seal telekakastis mind natsa tõsisemalt huvitama ning jätsin siis muud elutähtsad toimetused pooleli ning hakkasin siis sadaprotsendilise keskendumisega jõllitama telesaadet ja kuulama sealt laekuvat tohutut uut ja põnevat informatsiooni tulva. No kurat raisk, mida rohkem kuulan seda rohkem hakkas tunduma, et joptvujumati – on see miski lavastus või tõsi värk!!! Nu täielikult tundsin ennast sealsetes lugudes ära ja võisin samastada ennast sealsete tegelastega üks ühele.

Kui olin ära näinud saate lõpu subtiitrid ei andnud see AHT asjandus sugugi rahu vaid pigem tekitas veel tohutu info ja teadmiste nälja, egas midagi tuleb hakata google-moogletama, et saada veidi rohkem aimu mis kuradima ATHst nad seal jahuvad ning mis või kes see kurat selline on mis tundub minu olukorra ning tegemistega sobivat nagu rusikas silmaauku. Leidus koheselt kodumaises keeles paar linki kus tegin ära miskid mõnda minutit aega nõudvad testid – no kurat, aina huvitavamaks asi muutub.

Otsustasin veel ennem omale ise diagnoosi täieliku panemist ja tunnistamist teha veel mõni välismaine test. Olid neis ka erinevad küsimused ja lähenemised mis siis veel rohkem andsid tõenäosust kogu sellele eelnevale kupatusele.

Testid näitasid põhimõteliselt 100% tõenäususega, et ma olen täiesti kõige HAIGEM INIMENE smile ,et see ATH mul on täiesti olemas. Muidugi need testid ei ole diagnoosi panemiseks vaid annavad aimu, et võiks asja hakkata tõsisemalt uurima ning konsulteerima arstidega.

Kui sul tekis ka nüüd tolle ime ATH vastu huvi siis toksi googlesse või kuhu iganes otsimootorisse ATH sümptomid ja kuku ennast testima ! smile Ma usun, et otsingutulemuste esimesel leheküljel olevatest linkides saad üsna selge pildi millega on tegemist ja kas oled ka ise ATH sümptomitega. Mina arvan, et ühiskonnast on nende sümptomitega nii umbes 80% inimkonnast(see on minu eluülikooli, ei mäletagi täpselt mitmenda kursuse uuring) 

Tänu nendele testidele sain veel teada sellest, et häirekella löövad usinasti ka stressi sümptomid vms. Tohhohh-tilla küll, sant mis sant ja põhimõteliselt utiil täiega ikka … ei teagi enam kas kukuda nüüd peotäite kaupa kuukama tablete ja hakata sõeluma psühiaatri vahet või…??? kurat seda enam teab mida nüüd teha! Päris pisar voolab kohe silma! smile

Omast arust olen küll täiesti normaalne või noh enam vähem okei! Eks me kõik oleme omamoodi veidi miski väikse kiiksuga. Kas see ATH sümptomitega inimene siis on tõesti alaarenenult ebanormaalne ja paistab välja tõesti täieliku debiilikuna keda vavevavad tohutu erinevad hälved!!!??See, et unustan kiirelt mingeid asju, ei meeldi tegelda ning keskenduda igavate asjadele ja sellepärast tegelengi igasugu erinevate asjadega läbisegi koguaeg. Teen natsa ühte ja siis natsa teist asja… kas peangi nüüd hakkama sööma miskeid tablete ja psühiaatriga suhtlema!!! Jummalauta püharist, tule ansip taevast nüüd foolium mütsiga ruttu appi!!!

Minuarust on just need suurimad ajutorbikud, kelledel on oma kindel rutiin igapäev ja elavad sellega n.ö. eluõpuni välja! mhhh…kurat mis elu see on siis!? Mina näen sellist elu umbes nii kui ronida näiteks sisse ühest toru osast ning hakata roomama teisele poole lõppu välja kus sind ootabgi ees surm, vahepealne teegond ongi üks ja see sama ilma igasugu muutusteta ruutiine elu! Aga noh jah…eks selliseid torbikuid on ka elus vaja ning nad on ka kasulikud omamoodi elus ning eluks.

Põhimõteliselt tahaks AUSALT teada ja küsida, et kes kurat selliseid jamasid välja mõtleb??? Loomulikult müts maha tema ees – (siin kehtibgi taas ütlus, et lollidelt tulebgi raha ära võtta!) kes sellise asja nuputas ja oskab ka selle eest pappi küsida.

Tegelikuses on suht kahju noist inimestest kelledele see diagnoositakse ning määratakse ravi. Topitakse sisse tont seda teab mis mõju avaldavaid tablete, tehakse n.ö. ajuloputust, rääkides igasugu sitta sulle ning panakse peale sunnitult seda kõike paska uskuma. Kui sa ei olnudgi ennem haige siis pärast seda ravi oled kohe kindlasti loll valmis ja siis vaadatakse uuesti, et see idioot tuleb ühiskonnast eemaldada kuna ta võib olla ohtlik nii iseendale kui ka teistele. No ja siis topitaksegi ära hullarisse või eraldatakse piiratud kohta normaalsest elust. Et siis suure ringiga liigub jälle raha tolle tolvani tasku kes leiutas tolle ATH.

Igaljuhul hakkan mina nüüd uurima tõsiselt kuidas saan oma leiutatud EMRi ametlikuks teha ja sellega hakata pappi teenima ning konkurentsi ATHle pakkuma. Arvan, et esimese aastaga peaks olema miljonäär kohe hoobilt kuna rahvale meeldib kõik uus ja huvitav siis minu diagnoos EMR tunnistaks ka ATH haiged taas normaalseteks ja kogu sellel paketil oleks jube minekut… Lisaks sellele pressiks miskid plönnid jahust ja veest kokku ning käseks patsientidel neid võtta nii umbes aasta jagu väites, et siis pärast seda ravikuuri olete normaalne tegelane uuesti. Loomulikult oleks hind ikka väga krõbe ja haigekassa ei toetaks nende soetamist. See ilmselgelt tõstaks usku, et VAAUUUU, see on just see õigeim ravim mida kaua oodatud!!! Pljätt vot nii saaks pappi lihtsalt ning tunda elust täiega mõnu mitte rügades teha ommukust õhtani tööd ja tegeldes oma ATH haigete mõtete ning tegevustega.

!!! KUI TUNDSID ENNAST SIINSE JUTUGA PUUDUTUNA VÕI SOLVATUNA SIIS PALUN ANDEKS! EI OLNUD PLAAN TEHA KELLEGILE OTSESELT PAHA !!! see kõik on minu kui väga hirmaslt “ATH haige” inimese mõtted ning absoluutselt ei pretenteeri ma sellega mingile tõele ega teistele diagnoosi panemisele. Võtke seda kõike siin huumorina! Kui suudad seda teha siis diagnoosin sind absoluutselt täiesti normaalseks ja terveks inimeseks smile

Author: IFFI

1 thought on “40+ aastat, et saada oma diagnoos…vatavakk RSK!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga