360€ trahvi oma parklas- It’s Okey

Parkimise trahv parkkipate

Siuke huvitav lugu minuga taas juhtus, et taheti selga väänata maja ees, endale üüritud parklas 360€ eest trahve. Loodan, et keegi saab edaspidi ka mõne kasuliku mõtte või idee sellest artiklist omale. Pistan kirja oma seiga algusest peale kuidas kogu see “ajaviide” algas ja arenes.

Pysäköintilupa IFFINLANDIA
Klika pildil suurendamiseks

Meil maja ees tasulises parklas PEAB OLEMA NÄHTAVAL KOHAL parkimist tõendav luba ehk siis selline paberist või millest iganes lapakas. Säukene lapakas peab olema meil nagu pildil näed seda sinist junni.

Erinevates kohtades on erinevad nõuded. Mõnes kohas pole vaja mitte muhvigi vaja, piisab kui oled teinud üürilepingu ja asi jonks. Mõnes kohas aga registreeritakse üürilepingut sõlmides auto sinna selle registrinumbri järgi. Meil siis peab olema see jobanõi lapakas nähtaval kohal.

 

Miski kuuaega tagasi umbes avastasin puht juhuslikult kojamehe vahelt 3×60€ = 180€ trahvi kviitungid ja lisaks veel hoiatuse lapaka, auto ära viimiseks antud pargi paigalt. Ennem nonde kviitungite tekkimist sai veidi tiba rallimas käidud ännikaga ning siis olingi ilmselt selle lapaka ära kaotanud. Asus see siis armatuuril lahtiselt. Lendas ta ilmselt tuulega aknast välja või mida iganes aga kadunud ta oli sealt. 

Loomulikult oli hing täiega täis, et tra kuradima ahvid raisk!!! Kõik kuumaksed makstud kenasti nii nagu kord ja kohus, täielik õigus on seal parkida aga teie debiilikud tulete siia lihtsat raha teenima!!! Kolm kviitungit oli pandud kolmel järjestikusel päeval kojamehe vahele. Viimasest trahvi kviitungi panemisest oli küll mõned päevad juba möödas kuid avastasin need. 

Olin suhteliselt kõvasti pühaviha täis ning paugutasin läbi neti neile parkimistrahvi reklamatsiooni a’la teemal “Mida kuradit te pelmeenid mõtlete endist! See, et mul on luba kadundu ei anna teile mingit õigust minu kulul teenida lihtsalt omale raha. Lihtne on teil tulla igapäev ja kirjutada 60€ trahv ilma, et uuriksite milles võib olla põhjus miks see auto nii kaua seisab ühe kohapeal ja pole ikkagi hoolimata teie trahvidest ära viidud teise kohta” 

Tulistasin neile nii kuis oskasin soome keelt ja suht kurja kirja põhimõttega, et teie ahvid mind ei nussi siin koha peal! Läks mõni päev aega ning saabus vastus, et saadaksin neile koopia/pildi uuest parkla lapakast. Kuna see jobanõi karoona aega on hetkel ja kontorid – värgid kõik on kaugtöödel siis võtis see uue parklaloa saamine aega omajagu. Ega ma ise olen ka suht padulaisk ja ei viitsinud kohe ja kiirelt tegutseda, aega mul küll.

Saab 9000 CDE 2.3 Turbo Eco-Power IFFINLANDIA
Klikka pildil suurendamiseks

Senikaua kui see uus luba minuni jõudis tiguposti kaudu oli vahepeal möödunud nii umbes nädalajagu päevi ning selle ajaga oli lisatud veel uuesti 3×60€ = 180€ eest boonuskuponge. Voi saatana rüssanussinugised, nu mu hari oli ikka väga-väga tulipunane!!!

Vahepeal loa ootamise ajal sai loetud netist analoogsete juhtumite kohta kus ühes juhtumis oli põhimõtteliselt suht üks-ühele intsident minuga. Parkla omanikud olid oma auto viinud remonti ja siis rentinud auto millega vahepeal edasi kulgeda. Olid nad siis unustandu ka selle parkimise lapaka remondis olevasse autosse. Heas usus nemadgi parkisid nad ka oma kohale selle rendika ja said kohe kiirelt kaks litakat trahvi. Lõpuks asi päädis sellega, et nad polnud ka nõus maksma ja see parklakontrolli (sama firma mis minugagi jändas) firma viis lõpuks asja kohtusse ja sai seal siis kohtunikult kõvasti lutti imeda. Firma tampis kinni kõik selle kohtu paketi summas 16 000€. Lugesin veel erinevaid teemasid kuda see firma oli lutti saanud kohtus kõvasti ja kokku maksnud korralikult suures summas noid kohtukulusid.

Loomulikult andis mulle see kõik tugevalt julgust juurde ja sain oma rinnal suled tugevalt kohevile lüüa. Peas käis mõte läbi, et minu kulul te raisakotkad rikkaks küll ei saa või silute oma persse kukkumisi ning ma võin teie lontrustega kasvõi kohtuni välja minna!

Oli mul siis see uus lapakas käes saatsin koopia oma uuest loast neile ära ja jäin taas vastust ootama. Mõne päeva möödudes siis tuli vastus ja mu üllatus oli suur kui nägin, et üks trahv oli ilusti ja kenasti nullitud ja teised huiiii olid.  Uurisin veidi uuesti ning selgus, et iga trahvi kohta on vaja eraldi teha reklamaatio ehk siis netilehel tuleb sisestad oma trahvilapaka number eraldi ja ühekaupa saata. OK asi ilus kena ning selge ja tegin siis nii kuis vaja. Esimese tiiruga unustasin kaasa panna pildid, tuli taas vana vastus, et saada koopia selles uuest loast. UUPS, sorriiiii…  Tegin asja uuesti läbi ja kõik läks nii kuis vaja. Tuli siis taas lõpuks vastus(oli taas vahepal möödunud nädalapäevi), et nemad ei saa neid trahve ära nullida kuna ei suuda tõestada, et see lapakas ikka mulle kuulub ja pean ikkagi selle järgi jäänud 300€ neile ilusti ära maksma.

No pljääät raisk – nüüd hakkab küll verd ja päid lendama, ma olin ikka tõsiselt väga vihane ruutjuure kuubis…mida te nussite mind!!! Ühe saite nullitud ja teisi ei saa enam – mina ei maksa kinni teie kaotatud kohtukulusid. Saatsin neile siis tagasi suhteliselt “verise” kirja, et pljäät tra mis on see põhjus, et saite ühe nullitud ja teisi viite trahvi ei saa kus on samad põhjused millest on saadud trahvi ja sama uus parkla luba saadetud teile!!!  Seni kuni ootasin nende vastust, mõtlesin korra, et raisad vaatasid esimesel korral, et 60€ on suht väike summa ja nullime ära aga see 300€ las tambib kinni sest summa suur. Loomulikult olin suht 100% seda meelt, et tulebgi kohtu tee jalge alla võtta

Lõpuks saabus vastus, et kõik viis trahvi on ära nullitud ja ma ei pea kopikatki maksma! JESSSS, tegin ära teile rotid! laugh laugh 😀 

KOKKUVÕTE – Tegelikult oleks neil 100% olnud õigus kogu trahvisumma minult välja nõuda!!! Kuna meie maja parkla seadus ütleb selge sõnaga, et lapakas peab olema nähtaval kohal …arvan, et kohtus oleks olnud asi vast vivti-vivti kumb oleks võitnud. Aga hea, et asi sai mõistlikult lahendtud ja tuldi siiski inimlikult vastu ning neilegi jäi taas kassasse suur summa raha alles. Loodan siiski, et lahendus sai inimlikult poolelt lahenduse või on siis neil tõesti pankrott paistmas ja ei taheta enam kohtusse minna ning üritavad usinasti kirjutada trahve lootuses, et las lollid maksavada  ja saavad sedasi tasandada oma idiootseid kohtu kulusid… mis iganes see põhjus oli mind see ei koti ja ahvideks jäävad nad ikkagi. 

Samas tegelikult on nende kontrolööride ja maja parkimise nõuded tiba puudulikult, kuidagi peaks siiski olema mingi mõistlik aeg-lahendus kui tõesti kaotad loa kuid sul on õigus parkida. Ja nod pedaalid võiks ise ka vahel võtat telefoni ja tiba uurida.  Elus võib ju kõike juhtuda ning me keegi pole selliste juhtumite vastu kindlustatud. Mul oleks neile kaval lahendus pakkuda aga hui nad mulle selle eest maksaks laugh

AGA siiski tasub nende lontrustega veidi maadelda ning maid jagada. Nagu ise just lugesite tasus see kilomeetrite kaupa kirjade kirjutamine ennast vahel ikka ära. Ei tasu kohe lüüa käega! Kui tunned, et asi hakkab teisepoole kasuks pöörama siis on alati võimalus kiirelt ära maksta vahepeal vaidluse käigus trahv ilma nende poolt hiljem lisatavaid lisa kulusid ja siis saata nad uuesti üle tra. Selline väike vihje veel tulevikuks.

Ma lasen siit nuid tuta-tuta nahui järgmisi vägitükke otsima.

Author: IFFI

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga