Plaanid tulevikuks

Tuleviku plaanid iffinland

Pistan kirja siia siis lühidalt mõne lausega mis on tulekul ja milliseid plaane ning tegevusi olen omale seadnud lähimateks aastateks. Loomulikult on need aint minu ja plaanid ning sead ei tea meist mitte keegi mida elukesel varuks on meile. Alati tuleb olla erinevateks üllatusteks või muutusteks valmis. Noid üllatusi on mul endal nii öelda riiulis mõningad juba vanast ajast veel valmis juhuks kui peaks asi muutuma igavaks ning üksluiseks. Siis togin noid veidi kaikaga nagu poiskene karjamaal lehma kooki ja küll need siis n.ö. haisema hakkavad ning siis on tegemist ja sekeldamist taas kui palju. Loomulikult ei soovi ma neid eriti togida kuna need pole eriti meeldivad varjandid ning ise loodan, et need ei tule ka iseenesest mu plaane muutma ning mõjutama. Elame näeme!

Esimene plaan mida üritan koheselt esimesel võimalusel hakata teostama ning mis on juba nii mõnedgi aastad peas tasapisi podisenud. Sai üritatud vaikselt selle plaani elluviimise alustamisega algust teha see aasta juba kuid to haige koroona keppis kõik plaanid ribadeks. Nagu mõned usinad lugejad juba aimavad siis jah selleks on reisimine või siis minu lemmik sõnaga öelduna hulkumine. Oli plaanis see aasta(2020) minna Nordkappi (saad lugeda sellest siit) kuid jäi see ära siiski, kuna me ei tahtnud teha ka poolikut reisi ning vahtida kusagilt eemalt kaugemalt plangu tagant mask peas huvitavaid kohti. OK sellel teemal ei peatu siin enam pikemalt, võite sellest ise lugeda mõned sõnad siit tagasi antud lingilt või otsida IFFINLAND veebist ise lisa lugemist selle kohta märksõnaga Nordkapp.

Reisimise pisik sai alguse SELLEST LOOST  pärast seda kõrvalpõiget olen pidevat mõelnud, plaaninud, ettekujutanud vms. oma totus peas ja aina järjest suuremaks on kasvanud see soov või kihk või kuidas iganes seda nimetada. Just tohutult tahaksingi reisida või hulkuda mööda maapalli omal käel ja jõul. Erinevatesse imelikesse kohtadesse, leida või otsida ekstreemsust, ööbida kusagil võpsikus, patsutada mõmmile õlale ja rüüpata koos teed meega jne. Soov on teha kõike vastupidi mida teevad tavalised kultuursed igapäevased reisijad ja matkajad. Ei taha ma mingit basseiniga hotellituba kusagil kuldse liivaga ranna ääres, ei huvita mind ka kiidi sabas jõlkuda ja kuulata mida nad mulisevad. Loomulikult ei vaidle ma absoluutselt vastu, et nende jutt ei ole huvitav, hoopis vastupidi, kuna nad on teinud ära tohutu eeltöö ja jutustavad sulle antud kohast huvitavad fakte ning asju on kindlasti põnev. Olen vist natuke saanud ka aimu tegelt kui raske see eeltöö on sest sai ju ise ka plaaneritud oma Nordkappi reis. Eks see täielikul amatööri tasemel planeerimine oli aga nii ilmselt õpitaksegi ja saadakse kogemusi:D  AGA siiski mind see kiidi sabas jõlkumine ja tema korraldustele allumine ei huvita kohe kindlasti mitte. Tahan ise otsida, tuhnida leida ja avastada! 

Hetkel podisevad mu tühjas ja tolmuses ajukopsikus neli erinevat sihtpunkti või siis marsruuti mis teen kohe esimesel võimlusel ära ennem kui hakkan muid reise plaanima. Üks neist oli siis selleks aastaks planeeritud Nordkapp mis lükkus nüüd edasi aasta 2021 talve. Just nimelt talve kuna siis on seal rohkem ekstreemsust ja see mind just huvitabgi. Kindlasti on see reis ka huvitav muul aasata ajal, eks võibolla teeb ka tulevkus muul aasta ajal sinna reisi kuid see ei ole ültse präät plaanis.

Nüüd järjekorars on LOFOODID mida hakkan 2021 aasta suveks planeerima lootuses, et see debiilne koroona kaob lõpuks ära või mida iganes. Seda juttu siia kribades ei tea ma suurt veel miskit noist lofoodidest. Olen veitsa googel-moogeldanud, uurinud törts vikist ja lugenud mõningad reisi blogi kes seal on juba käinud. Miks just lofoodid osutusid valituks ma ei tea ka ise täpselt. Ju ilmselt see huvitav sõna “lofoodid” või need kaunid pildid mida olen näinud teiste reisidest või sai saatuslikuks ühest blogist lugedes lause “suvel on lofoodid imeline ja puhkuseks parim paik maailmas”  ma tõesti ei tea mis mind ära võlus aga ka see on jäänud kinnis ideeks. Et nagu midagi sellist, et ennem ära ei sure kui olen lofoodidel käinud 😛 😛 

Teised kaks kiusatust on teha selline “ümber maailma” tripp nagu tänapäeval tundub olevat moes. Paljud sõidavad, lendavad, jalutavad, ujuvad või kuidas iganes millegi ümber. Nii siis mulgi on plaan kaks ümber reisi teha.

Esimene nii öelda soendus reisik olen omale pähe tagunud marsruudi ümber soome ehk siis sõita ring peale kogu soomele võimalikult mööda piiri ja mere äärt ning loomulikult selle ajaga vaadata või külastada huvitavaid paiku ning koguda veidi kogemusi järgmiseks tulevaks pikemaks tripiks. Olen teinud kiiruga valmis esialgse marsruudi selleks ning selle kilometraažiks tuli nii umbes 3500km. See muutub üsna kindlalt pikemaks! Ise arvan sinna 4500km juurde kuna kaartil ei ole kõiki võimalike metsa ja küla teid mis mind just huvitavad.

Hiljem kui see n.ö. soendus reis on tehtud võtaks ette veidi vihasema trippi ja teeks analoogse reisi ümber skandinaavia. Algse marsruudi kilometraaž oleks sellel reisil nii umbes 12 000km kuigi ka see muutub kindlasti pikemaks eespool kirja pandud põhjustel. Selle hulkumise plaaniks siis alustada siit lääne soomest ülesse ümber lombi minna põhja poole ja sealt siis keerata rootsi peale ning kulgeda mööda mereäärt alla lõunasse kus vahetaks sujuvalt riiki ning siirduks üle norra ja sealt siis pressiks ennast ülesse põhja norra välja ning sealt siis valguks udupeenelt mööda ida soomet alla tagasi.

Et sellised siis on plaanid lähi ajaks ning üritan neid ka jõudumööda teha teoks, kuidas see kõik õnnestub või välja kukub seda teab ilmselt keegi keda vähemasti mina ei usu. Selle eelnevaga meenub miski lause kombinatsioon, kas see on ka tõsi või päriselt olemas või olen selle taas ise välja mõelnud aga lause ise järmine “…kellel puudub unistus või eesmärk selle puudub ka tulevik” Samas ma isiklikult väga kahtlen sügavalt selle lause teises pooles kus on kirjas see tuleviku osa!!! Tulevik on nii vai naa olemas ja tulemas, ise asi millisel moel või kuidas see välja näeb!? 

Author: IFFI

Jäta julgesti oma kommentaar.