3G 4G 5G internet
Abi-Info,  Mobiilid

5G 4G 3G milline siis on tegelikult parim lahendus antud hetkel6 minutit kulub selle jutu lugemiseks

Milline on parim töötav lahendus 5G 4G 3G?

Esmalt ennem selle jutu lugemist soovitan sul võtta kõrvale toop kohvi või õlli ning tiba näksimist kuna lugemis materjaali siit leidub nagu enamasti mu juttude puhul laugh

Jätkuvalt on mul tunne, et mul on needus peal!!! No kurat ei ole, ei tule ja ei saa ma kunagi ühtegi asja normaalselt. Sai miski kaks nädalat tagasi muretsetud omale tohutu äge ja uue põlvkonna 5G interneti ühendus. Etteruttavalt ütlen lühidalt oma arvamuse kokkuvõtvalt, et see on taas üks suur pullipask ja inimeste huijamine nagu seda varem oli 4G.No ei toimi minul need 5G ega ka 4G korralikult, absoluutselt ei ole vahet millist GEED või EEED ma kasutan.

Eelnevalt väike kokkuvõtev stoori kogu sellest loost. Miski viimased 3-4 aastat olen maadelnud erinevate operaatoritega sellel teemal. Otsinud ise erinevaid lahendusi ja vastavaid tehnilisi vidinaid, on omalt poolt pakkunud sama ka operaatorid. No ei ole saanud asja toimima. Lubatud kiirustest olen vast maksimaalselt alati saanud kasutada nii 40% umbes. Selge on see, et kui näiteks miski paket lubab maksimaalselt allalaadida 200M siis reaalselt on ülimalt tõenäoline, et saab kätte 175M. Otseloomulikult mõjutavad näiteks ilmastik, tehnika mida kasutad, tugijaamade asukohad, kõrgepinge liinid. Eks neid tegureid on palju. Kõrgepinge liini mõjust sain ka ise alles vast paar aastat tagasi teada, et see mõjutab.

Minul on selle ajaga välja kujunenud arusaam, et need kiirused on reaalsed ning kättesaadavad normaalselt kesklinnades või sisi noh nagu suurtes asulate keskustes kus on eliit koos. Kui vähekenegi jääd sellest ringist juba paari kilomeetri kaugusele siis unusta need maksimaalsed kiirused. Oma kogemuse põhjal võin ka öelda, et kui tugijaam ka põhimõtteliselt vahib aknast tuppa ka siis ei toimeta see nii kuis vaja.

Jah mõnikord turtsatab okei kiirusi aga 85% ajast on võimalik kasutada miski 75% teenuse võimsusest. Teinekord kui olen sattunud nii öelda sinna eliitide ringi ja on meelde tulnud teha kiiruse test siis jah 90% ilma probleemideta on olemas lubatud tipp kiirused.

Nüüd siis sai mul hing täis paar nädalat tagasi ning veeretasin ennast esindusse kohapeale, et põrutada rusikaga vasta letti nii, et laelambid värisevad ning nõuda kogu tellitud teenuste kohest lõpetamist. Kurtsin oma mure suht detailselt ära klemmile ja lisasin lõppu, et kui minu asukohas oleks 5G siis usun, et ehk lahendab see kõik minu mured. Saan jõnksutamata ja kinnikiilumata vaadata õhtuti telkut samala ajal arvuti müttab alla laadida kogu internetti. Ennem loomulikult ikka uurisin omal käel koduselt seda 5G levikut minu asukohas ja no mida pole seda pole.

Ütlesin klemmile, et konkureeriv operaatori internet toimetab suurepäraselt ja otsustasingi sellepärast üle minna. No elumees siis klõbistas ruttu arvutis nuppe ja käänab ekraani mulle vaatamiseks ette. Seal ilutseb 5G on täiesti saadaval minu asukoha. Ja ladus kohe juurde enese operaatori kiitvaid sõnu….et siis jah 4G on teie asukohas tohutult umbes ja kasutajaid palju ning sellepärast ongi 5G parim lahendus. Seletas veel kädinal juurde, et konkureerival operaatoril pole antud asukohas palju kliente ja selle pärast kasutamine on väiksem ja kiirused OKEI.

Mulle loomulikult pole vahet kui palju on kliente jne…mind huvitab kiirus ehk siis teenus mille eest msáksan soovisk ka vähemalt 85% ulatuses kasutada. Kuna ma ilgelt laisk ka siis ma nõustusin tolle 5G lahendusega, et sitta kah maksan selle kümme euri rohkem aga vähemasti ei pea hakkama jäle vahetama operaatorit ja kõike taas otsast alustama.

Okeiii, väga hea, tegime kohe vastavad muudatused ja muutsime paketid ümber ning sai kohe ka tellitud 5G tarbeks uus modem. SUPPER mõtlesin, et nüüd saan ka lõpuks kasutada INIMESTE internetti ja kiiruseid. Sai tellitud siis 600M kohe ära, mis seal ikka peenutseda sadaste pakettidega.

Kuna mul on maksuhäire märk kenasti rinnas (loe mu võlglase karjääri elust SIIT) siis ma olin suht seda meelt, et uut tehnikat mulle järelmaksule ei anta. Klemm ütles, et saatis minu taotluse veidi kõrgematele organitele otsustamiseks… Noh… peaks ikka puru loll olema kui antud vastust ei oskaks ennustada. LOOMULIKULT anti…peamine, et klient alles jääks.

Kui tehnika kõik oli käes ja üles seatud ja kätte jõudnud pidulik esimene kiiruse testi tegemine. Painasin nuppu ja hakkasin jälgima milliseid kolmekohalisi numbreid mulle siis sirkel näitab . . . JUBE MILLINE PETTUMUS. . . see mida nägin oli täiesti uskumatu… ABSOLUUTSELT ILMA MUUTUSTETA ja täpselt samad kiirused mis ennem oli ka 4G kasutamisel. Loomulikult tegin korduvalt neid teste, kontrollisin seadeid ja noo ei kusagilt ei tulnud seda kiirust… Mõne korra turtsatas üle 100M Seda ka siis hommuku vara või kui kasutajaid oli vähe.

Paarpäeva tagasi sai taas kõrimulguni, et maksan veel kõrgemat hinda aga muutusi pole mitte midagi! Põhimõtteliselt olin valmis juba uuesti minema ja seekord operaatori vahetuse lõpuni viima kuid siis kargas pähe, et okei ma proovin selle lahenduse veel täiesti lõpuni välja. Meenus lisaantenni võimalus antud modemile. Nüüd siis muretsengi üle 100€ maksva lisa välis antenni ja vaatan mida tollel pakkuda on! Kas muutub miskit või ei.

Ahjaa, täiesti unustasin selgitada ühe jutu veel, et tugijaam asub minust nii umbes 150 meetri kaugusel ja meie vahele jääb üks korrus maja. Sellepärast ma vaatangi kas mul õnnestub pista see väliantenn katusele sest siis näeks to kohe ka tugijaama või siis pistangi ta aint rõdule ….no ja kui siis ka abi ei saa…siis ….ma ei teagi mis teen või kuidas reageerin 😛

Kasutusel on siis ZTE 5G MC801A ruuter https://www.4gltemall.com/zte-mc801a.html. Kui kellegil on seadistamiseks häid nippe siis jagage neid minuga kas siia kommenteerides või otse mulle saates.

MIDA SIIS KOKKUVÕTTEKS ÖELDA??? see jutt võiks olla tulevastele kes plaanivad omale soetada 5G natuke ostu juhiks või nõuandeks. Küsige operaatorilt ennem katsetamiseks aega, et saaks ennem näha kas asi üldse töötab. Mobiiliga mõõdetud levi ja kiirus erinev tunduvalt modemi&ruuteri purgis mõõdetuga.

Pistan siia alla pildi netikiiruse testite tulemusest. Võite ise vaadata ja teha omad järeldused. Selgituseks nii palju, et ELISA on siis 5G nett ja 4G netiks kasutan DNA operaatorit… Teste on tehtud algusest peale suvalistel aegadel siis kui sain 5G purgi kodu ehk natsa rohkem kui kaks nädalat tagasi.

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

X

Unustasid parooli?

Liitu Meiega