e-raamatud
Ajaviide,  E-Raamatud

raamatud-K

Tagasi-tähestiku-valikusse

 

 

66 Küsimust ja vastust holokausti legendi teemadel
66 Küsimust ja vastust holokausti legendi teemadel
1. Milliseid tõendeid on sellest, et natsionaalsotsialistid tapsid kuus miljonit juuti? Mitte mingisuguseid. Kõik, mis on olemas, on pärast sõda antud tunnistused, peamiselt üksikutelt ”ellujäänutelt”. Tunnistused on väga vastuolulised ning ainult väga vähesed väidavad, et nad oleksid ise näinud mingeid ”gaasitamisi”. Tolleaegseid dokumente või ”tõsiseid” tõendeid ei ole olemas: ei ole olemas tuhamägesid, ei selliseid krematooriume, milles oleks võinud ära põletada miljoneid laipu, pole olemas ”inimseepi”, pole inimese nahast valmistatud lambikupleid, pole tõsiselt võetavat demograafilist statistikat. 2. Milliseid tõendeid on sellest, et natsionaalsotsialistid ei tapnud kuut miljonit juuti?
Kadunud maailm. Maracoti sügavik (A.Conan Doyle)
Seiklusromaani tegevus toimub Lõuna-Ameerikas. Sinna ekspeditsioonile saabunud teadlaste grupp leiab elusana ammu väljasurnuks peetud eelajaloolisi loomi.
Kolm Musketäri (Alexandre Dumas)
„Kolm musketäri“ on Alexandre Dumas’ triloogia esimene osa ja tema musketäriromaanidest tuntuim. 17. sajandit kirjeldav romaan käsitleb igale ajastule olulisi teemasid, nagu au, sõprus, kuulsus ja võimuvõitlus, ja on tõeliselt põnev lugemine kõigile alates teismeeast. Põgenenud oma eluprobleemide eest musketärikuue alla, veedavad musketärid oma päevi aega surnuks lüües ja prassides, harrastades kerglasi armulugusid ja kaitstes kuningat.
Kahe kuhja vahel. Nalja- ja pilkelugusid (Priit Aimla)
Nalja- ja pilkelugusid ühelt meie tuntuimalt humoristilt.
Kollane autopõrnikas sõidab ringi (Aino Pervik)
11 juttu autode hingeelust. Mõnusalt kirjutatud lood sellest, kuidas ka autodel on oma iseloom, kuidas nad oma peremeest või üksteist aitavad, mõnikord aga hoopis isepäiselt käituda võivad. Raamat sobib I-II klassi õpilastele, aga ka väiksematele ettelugemiseks. Lapsed saavad näiteks teada, kuidas linnameluga harjunud autod linna eksinud põdral jälle metsa aitavad jõuda. Raamat on II ja III klassi soovitusliku kirjanduse nimekirjas.
Kus on rändurite kodu (Aleksandr Mirer)
Nõukogude ulmekirjaniku teravasüžeeline noorsoojutustus pajatab hüpertehnitsistliku võõrtsivilisatsiooni sissetungikatsest Maale ja dessandi tagasilöömisest tänu tähelepanelike ning julgete noorukite agarale tegutsemisele, kes on dessantlaste kurikavala anastamistehnika suhtes teadmata põhjustel immuunsed. Ühtlasi osutab autor indiviidi surematuse idee absurdsusele.

Tagasi-tähestiku-valikusse

Jätke vastus

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

X

Unustasid parooli?

Liitu Meiega