e-raamatud
Ajaviide,  E-Raamatud

raamatud-P

Tagasi-tähestiku-valikusse

 

 

80 päevaga ümber maailma (Jules Verne)
Ajal, mil maailm veel ei tundnud lennukeid ja ülikiiret reisimist, veab inglise dzhentelmen Phileas Fogg 20 000 naelsterlingi peale kihla, et ta sõidab ümber maailma vaid 80 päevaga. Teel kohtab ta kaunist india printsessi, keda aetakse eksikombel segamini kurikuulsa kurjategijaga ning teda jahib detektiiv, kellel on taskus käsk tema vahistamiseks. Spetsiaalselt lastele adapteeritud variant.
220 päeva tähelaevas (G. Martõnov)
Teema: Ulme-, fantaasia- ja õuduskirjandus Pealkiri: 220 päeva tähelaevas. Teaduslik-fantastiline jutustus Autor(id): G. Martõnov Kirjastus: Eesti Riiklik Kirjastus Linn: Tallinn Aasta: 1960 Originaalkeel: vene keel Tõlkija: V. Saard Sisu: * Stardi eel * Start * Teel * Tähekapten * Veenus * Kohtumine * Marsil * Ööpimeduses * Hommik * Lask * Hüppav sisalik * Liivatorm * Mälestussammas * Kaljud * Tagasi Maale! * Üksinda * Maa! Järelsõna: Ch. Villmann Märksõnad: vene, lastekirjandus, ulmejutud
Planeediavarusse (Abram Palei)
Autori dünaamiliseslt ülesehitatud romaan esindab teaduslikku fantastikat selle klassikalises, selle kõige rohkem meeldivamas vormis – utoopiana, mida läbib usk inimkonna helgesse tulevikku.
Paddington 16.50  (Agathe Christie)
Ühel hetkel, kui kaks rongi kõrvuti sõidavad, oli Elspeth kindel, et ta oli sattunud pealt nägema mõrva. See ei saanud olla midagi muud. Mees hoidis naisel kõrist ja kägistas teda. Siis kihutas teine rong minema. Elspeth tundis vajadust oma lugu kellelegi jutustada, kuid ta teadis, et keegi peale Jane Marple'i ei võta teda tõsiselt. Tal ei olnud ju midagi, millega oma juttu tõendada. Ja ta ei eksinudki, Jane Marple kuulas ta ära ning jäi ka uskuma. Ja hakkas asja uurima...
Paula esimene koolipäev (Aino Pervik)
Sarja „Paula elu” järjekordes raamatus on juttu sellest, mis juhtub Paula esimesel koolipäeval. Kõigepealt ei jõua vanaonu Kalju õigeks ajaks Paula poole. Seega ei ole Paula emal kedagi, kelle hoolde võiks jätta paula pisikese venna Patriku. Patrik tuleb kooli kaasa võtta. Ja seepärast peavad Paula ja Paula ema minema hästi aeglaselt, sest Patrik ei jaksa kiiresti käia. Paula jääb kooli hiljaks.
Paldiski endise tuumaallveelaevnike õppekeskuse tuumaobjekt
Paldiski endise tuumaallveelaevnike õppekeskuse tuumaobjekt
Paldiski endise tuumaallveelaevnike õppekeskuse tuumaobjekt - üleandmine Eestile ja saastusest puhastamine : pühendatud tuumaobjekti Eesti Vabariigile üleandmise kümnendale aastapäevale Mart Varvas, Joel Valge, Henno Putnik, Eesti. Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium, A.L.A.R.A. (ettevõte) 100 lehekülge informatsiooni
Pingviinide saar (Anatole France)
Sel ajal kui Alcas puhusid viha ja raevu tuuled, istus vanas Drakoniidide ajast pärinevas tuletõrjetornis maailma kõige vaesem ning kõige õnnelikum astronoom Eugène Bidault-Coquille, uuris viletsa pikksilma abil lendtähti ja jäädvustas neid armetutele fotoplaatidele. Tema geenius tegi tasa instrumentide põhjustatud vead ja tema armastus teaduse vastu pääses võidule logisevate seadmete üle. Raugematu innuga uuris ta aeroliite, meteoriite ja boliide, iga kuumavat kübet, iga hõõguvat tolmutera, mis imetlusväärse kiirusega läbi Maa atmosfääri lendavad. Tasuks unetute ööde eest oli talle publiku ükskõiksus, riigi tänamatus ja teaduslike ühingute hukkamõist. Ta kadus taevaruumi avarustesse ega teadnud midagi maakera pinnal juhtuvaist õnnetustest. Ta ei lugenud iialgi ajalehti, ja kui ta novembriasteroidide kallal juureldes linna mööda kõndis, leidis ta end mitu korda kas mõnest pargitiigist või autobussi rataste alt.
Paganini (Anatoli Vinogradov)
Niccolò Paganini (1782-1840) oli itaalia viiuli-, vioola- ja kitarrimängija ning helilooja. Ta oli oma aja tunnustatuim viiulivirtuoos. Ta hakkas kontsertidel mängima 11-aastaselt, oli 1805–1808 sooloviiuldaja ja kapellmeister Itaalia linnas Luccas, hiljem esines väga menukalt mitmel pool Euroopas, sai 1828 Viinis keiserliku kammervirtuoosi tiitli. Edendas viiulimängutehnikat: rakendas topeltflažolette, vasaku käe pizzikatot ja hüplevat poognat; mängis erakordse tehnilise täiuslikkusega, tuliselt ja värvikalt. Oli kuulus ka kitarristina. Tema romantilisest heliloomingust tuntakse nüüdisajal 24 kapritšot (1817), viiulikotserte d-duur ja h-moll ning mõnd variatsioonivormis teost. Aastast 1954 korraldatakse tema sünnilinnas Genovas rahvusvahelist viiuldajate võistlust.

Tagasi-tähestiku-valikusse

Jätke vastus

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

X

Unustasid parooli?

Liitu Meiega