live-gps-location-tracking
Abi-Info,  IFFI Hulkumised

UUENDUS – iffi reaalajas asukoha jälgimise süsteem täiesti uus6 minutit kulub selle jutu lugemiseks

Vaata kaardilt kus ma parajasti asun või kuhu suunda kulgen.

Võtsin kasutusele täiesti uudse süsteemi minu asukoha jälgimiseks reaalajas. Täiesti alguses oli kasutuses google mapsi süsteem siis hakkasin otsima uut alternatiivset lahendust kuna võtsin vastu otsuse lõpetada ära IT gigantide värdjalik informatsiooni salajane salvestamine kuigi väidavad, et seda nemad ei tee. Täpsemalt saad lugeda MINU OTSUSEST SIIA KLIKATES

Pikema tuhlamise peale leidsin lahenduse esmapilgul täiesti sobiva GPS-SERVER.NET näol. Esmalt tundus kõik supper ja just see mida olin ka umbes oma vaimusilmas ette

kujutanud. Kõik oligi okei. Aastane litsents ainult 15€ ja erinevat infot oma liikumiste kohta rohkem kui rubla eest. Testisin seda süsteemi nii umbes kuujagu ja täheldasin siis, et see ei taha ikkagi toimida korrektselt nii kuis vaja. Jätis vahepeal osad teekonna lõigud salvestama, ei hakkanud igakod tööle kui oleks pidanud jne. jne.

Hetkel on kasutusel GREENALP.COM teenus. Saab ka sedagi kasutada teatud piirangutega lihtsalt teekonna jälgimiseks TÄIESTI TASUTA. Kuna ma olen tohutu erineva info näljane tegelane siis pidin välja käima nii umbes 30€ aastaks, et kasutada kõiki funktsioone.

Etterutavalt mainin kohe ära, et see pole veel lõpp lahendus mida ma soovin ja otsingud jätkuvad. See süsteem mida ma soovin saada lõpp lahenduseks läheb maksma umbes ~200€ raha. Olemas on juba mõningad varjandid kuid tuhnin veidi veel ennem lõpliku otsuse langetamist.

Aga nüüd siis lõpuks ka asja juurde ja ma panen siia kirja sellise väikese juhendimoodi jutu milliseid võimalusi on tavakasutajal ehk siis teil kes soovivad jälgida minu asukohta ja miks mitte ka juhendiks neile kes otsustavad ka antud süsteemi omale kasutusele võtta.

Teile avaneb selline vaatepilt kui lähete aadressile https://iffinland.info/live-kaart/

IFFI live asukoha kaart üldvaade
KLIKKA PILDIL SUURENDAMISEKS

Ma arvan, et siin eriti midagi seletada polegi vaja mis see on ja kuidas see töötab. See mustal põhjal kandilises ruudus olev IFFI ikoon IFFI-LIVE-avatar   tähistabgi minu hetke asukohta. Aga kui on selline kollakse magava emotikoniga siis  puudub  ühendus

Täpsustuseks lisan juurde, et ei tekiks segadust. See kaart näitab minu auto asukohta. Jala liikudes ei näe te minu asukohta kuna ma ei pea hetkel seda vajalikuks ja telefoni paigaldada antud rakendust. Juhul kui pean seda vajalikuks siis ka teavitan sellest eraldi.

Liikudes asukoht uueneb iga 1 sekundi tagant! Teinekord kui kurvilisel teel on minust maha jääv sinine triip sõitnud kõik kurved otseks ehk siis läbi kraavide ning metsade ei tähenda, et olen lakku täis ja ei suuda autot juhtida rofl  See tuleneb lihtsalt sellest, et auto kiirus on suur ja jõuna 1 sekundiga läbida pika teekonna.

Olen testimise ajal tähelepannud, et see hakkab juhtuma enamasti siis kui kiirus on üle 50km/h ja suht sinka-vonka tee. Aga usun, et see pole eriti oluline kui kraavid ja metsad sirgeks sõidan vaid ikka reaalne asukoht.

Siin all on nüüd punaste ringide ja numbritega pilt milledel klikates avanevad erinevad lisa võimalused. Nendest allpool mõne sõnaga juttu.

live-asukoht-kaart
KLIKKA PILDIL SUURENDAMISEKS

 

 

 1. Avab täisekraanil kaarti siis on parem kasutada ka teisi lisa funktsioon
 2. See valik on kasutatav ainult minul.
 3. Avab lisa funktsioonide vaate ja valikud. Nendest on juttu allpool.

 

 

LISA FUNKTSIOONID JA VÕIMALUSED

Lisa funktsioonid

 1. User – selles valikus ei saa midagi muuta
 2. BEGIN ja END ridadel saate valida kuupäeva ja  kellaaja, et vaadata soovitud kuupäeval ja kellaajal liikumise marsruuti. Kui valikud tehtud siis klikka nupul LOAD TRACK. Valikud Undo Load, Previous, Next siis vastavalt tühista laaditud kaartid ja previous(eelmine) ja next(järgmine) marsruudi laadmimine.
 3. Valik RECENT MESSAGES avab sõnumi saatmise ja lugemise akna. Sellest täpsemalt allpool järgmises punktis juttu.
 4. OUTPUT: annab võimaluse allalaadida erinevas formaadis kaarte, et neid siis sisestada oma kaarti rakendustesse või uurida täpsemalt kogu marsruuti näiteks google mapsis.

 

Sõnumite saatmine ja lugemine RECENT MESSAGES

chat-send-message-write-username
KLIKKA PILDIL SUURENDAMISEKS
 1. Klikka kollase kasti paremas ääres oleval sakil RECENT MESSAGES ja avanev selline tühi kollane kast.
 2. Kirjuta oma sõnum “iffihulgub” lahtrisse ja vajuta enter.
 3. Siis avaneb uus valge aken “Please enter your name” sisesta sinna oma nimi ja klikka OK ja su sõnum edastatakse mulle ja seda näed ka ise samas aknas koos minu sõnumitega. Loe altpoolt täpsemalt kuidas chat toimetab.

 

CHAT ehk jutuka kasutamine

chat-ei-pea-nime-enam-sisestama
KLIKKA PILDIL SUURENDAMISEKS

Nagu pildil näha, avaneb teine valge aknake kui olen sinu sõnumile vastanud.

Kui sa soovid jätkata minuga jutustamist siis hoia see aken avatud! Nii ei pea sa sisestama uuesti oma nime nagu üleval eelmises jutus kirjutasin.

Tegelikult võib ka kinni panna selle lehe ja hiljem tagasi tulla ning avaneb sama pilt. See sessioon aegub umbes 30 minuti pärast ehk siis pead uuesti sisestama oma nime.

Otseloomulikult ma ei saa sulle vastu kirjutada kui ma sõidan või ei ole hetkel läheduses aga sinu saadetud sõnumid loeb mulle ette antud süsteem. Juhul kui mul on see süsteem välja lülitatud või ma ei ole lähedal siis sinu sõnumid jõuavad ikkagi minuni ning ma vastan vajadusel neile kõikile kohe esimesel võimalusel.

Antud süsteem on eelnevast sellepärast juba parem, et siin loetakse mulle sõnumid ette ja ma ei pea ise jälgima teed ja sõnumeid good

Lisa tehnilist info saamiseks on järgmised valikud

click-icon-aditional-info
KLIKKA PILDIL SUURENAMISEKS
 1. Klika minu ikoonil, et näha lisa infot
 2. Send time: näitav aega kunas saadeti viimane liikuv uus asukoht
 3. Accuracy: Asukoha täpsus – see tundub küll jama näitavat, siiani minu arust näitab ülitäpselt, +/- 20cm.
 4. Speed: Hetke kiirus
 5. Battery: Aku tase seadmes (kontrollitakse iga 10 minuti järgi)
 6. Auto Focus: Pane linnuke ette siis liigub kaart ise ehk mu ikoon püsib alati keskel. Kaarti suurendades-väiksemaks tehes peate ise liigutama kaarti. Kui liigutasid kaart siis pane uuesti linnuke sinna ja asukoht liigub automaatselt keskele.
 7. Üleval paremas ääres on kolm ikooni, vali keskmine hallikas hammasratas ja avanenud aknas pane ette kõik linnukesed (siis saad näha maksimaalselt kõike infot mida see junn pakub) ja all olev PREFERRED UNIT vali Metric live-maps-settingsSiis näidatakse infot meetrites ja kraadides ehk meie ühikutes mitte ameerika.

 

 

 

 

 

Siin alloleva pildi saad kui klikkad kusagil suvalises kohast sõidetud marsruudil (sinisel joonel) Mine hiirega (näpuga) sinisele joonele ja kui tekib heleroheline täpp siis sellel klikkagi ning siis avaneb see ülemine info lapakas. Alumise graafiku saad klikates info lapaka all ääres olevale kirjale “show track profile”

track-point-info
KLIKKA PILDIL SUURENDAMISEKS
 1. USER ja TIME: on siililegi selged
 2. ACCURACY: asukoha täpsus
 3. ALTITUDE: kõrgus
 4. DIRECTION: ilmselt miski kompassi suund. Kui keegi teab täpsemalt siis andke mulle ka teada yes
 5. SPEED: kiirus
 6. POSITION: asukoha kordinaadid (kui neil klikkad siis avaneb google maps kus siis on võiamlik vaadata sateliit kaarti või tänava vaadet antud punktis)
 7. Alumises osas graafikal saab vaadata kiiruse ja kõrguste diagrammi. Esmalt vali keskel olev METRIC ja siis kas kiirus(SPEED) või kõrguste(ALTITUDE) diagramm. Alumise diagrammi saad sulgeda paremal ääres olevast CLOSE PANEL lingist mis asub eelnevate valikutega samal real.

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

X

Unustasid parooli?

Liitu Meiega