inkerirannanvuori
Eluviis,  IFFI Hulkumised

Inkerirannanvuori – käidud, nähtud, oldud – PETTUNUD!!!7 minutit kulub selle jutu lugemiseks

Inkerirannanvuori auk kaljus kuhu võib autoga otse sisse kärutada.

Selle jutu alguse leiate klikates SIIA , soovitan esmalt alustada sellest eelloos, et paremini mõista siinset juttu.

Nagu eeljutus mainitud siis suht info nappus laiutab kõikjal internetis ning puudusid ka kõiksugused muud info plakatid või miskid viidad antud asukohale. Ilma täpset asukohta teadmata on põhimõtteliselt seda kohta võimatu leidagi. Maantee pealt keerab maha pisikene põllu rada mis möödub küünist ning kaob ära metsa sisse. Maantelt vaadates ei oskagi arvata, et seal metsa tuustikus miskit võiks ollagi.

Kuna ma olin teinud tiba “kodutööd” siis ei osutunud raskeks antud koha leidmine kui välja arvata, et oleks peaaegu mööda kihutanud õigest teeotsast sees kiirused oldi tohutud mis olid tingitud ilegest vajadusest kiiresti pääseda sinna kalju auku.

Metsa tuustikusse sissejõudes põnevus ning ärevus aina kasvas ja tahtmine juba turnida seal ringi. Olin ka selleks selga ajanud ka spessial kaljudel turnimise riietuse ning varustuse. Plätud, lühkarid ja T särk. No mida paremat ikka kuuma ilmaga selga panna ning seda enam kui läheb turnimiseks.

Mõningad meetrid tasapisi metsa sisse rulleerunud hakkaski puudevahelt paistma vana tuttav pilt mida olin eelnevalt juba teiste poolt tehtud ja netis näinud. Hakkas paistma auk kaljus mida mööda saab sissesõita sinna suurde kalju auku ehk siis pisikene, umbes 5-7 meetrit pikkune tunnel või siis pigem võlv milles kumas päikese valgus mis paistis sisse kalju tipus olevast august.

Võimas ja mõnusalt kodune tunne hakkas valdama mind! Mulle jubedalt meeldivad sellised kohad, kaljud, kõrgused, augud, ekstreemsus ja kõik muu sedasi loodusega seotud…äge täiega.

Lõpuks kui olime piisavalt sisenenud ja juba suurem osa augu sisemusest ning suht kõrgetest järsk seintest mis olid nii umbes 30-40 meetrit kõrged oli nähtavale ilmunud hakkas silma kohe esimene häiriv ese!!! Plekiga ülelöödud miski garaažhi uksemoodi asi mille kohalt oma korda upitus välja mitme meetri kõrgune vendi toru.

Noh esimese mõttena käis läbi, et ju keegi on omale kasulikult antud koha ära kasutanud aj teinud mingid ruumid omale sinna kalju sisse alla või mida iganes analoogset. See otseselt nii palju ei häirinudgi kui see….

kui olin autoga juba põhimõtteliselt augu teise otsa välja sõitnud ning hakkasin ümber pöörama, et nina jätta väljumise võlvi poole siis silmasingi seinetes puurimis jälgi ehk siis jälgi kui lõhatakse kaljut siis puuritakse pikkad-pikad sügavad augud kuhu sisestatakse dünamiit…

Terane lugeja vast juba hammustas läbi ise millega tegemist!!?? JAH tegemist pole looduslikult tekkinud nähtusega või siis on olnud miskid väiksemad algsed augu ja inimene on seda siis ise suurendanud.

Motomeeste veebilehel on info, et seda on kasutatud liiva hoiustamiseks mingite aegadel ja hetkel pidavat olema erakasutuses mingiks tarbeks. Samalt veebilehelt saab ka teada, et tegelikult on tegemist INKERANNAVUORI-ka see inkerirannanvuori on vale info mis on levinud ekslikult internetis. Ma ka põhimõtteliselt ei kasuta õiget infot. Võid ise lugeda antud motomeeste veebilehte SIIT

KOKKUVÕTTEKS oli siiski huvitav see käimine, oma silmaga nägemine ja märk mahapandud jälle ühele kohale kus olen viibinud isiklikult. Loomulikutl turnisin ma ka veidi seal üleval äärtel nii palju kui sinna ligipääsu oli. Paar kliki õnnestus ka ülevalt alla teha kuna üleval on kõik aiaga ära piiratud, kuna ma olen peenikene kui kilu siis pugesin ühest mulgust läbi ja pääsesin teise aia taha, et kätte saada oma kaks klikki.

No kui ma oleks viitsinud seal järsakus ja tihedas padrikus veel veidi ringi luusida sisi oleks saanud minna veel nõksa kõrgemale ja saanud veel mõningad pildid aga ja tõsiselt olin kohas pettunud ja palavus oli jube ning ma otsustasin loobuda seal tuustikus turnimast nod paarkümment meetrit veel edasi.

Niigi olid plätud pahupidi jalas, sokid okkaid ja muud risu täis, püksid kusagil pooles põlves sest libised kõik aeg persse peal mööda sammalt alla, plus kusagil okstes pidevalt kinni, putukad ründavad, voi jeerum…. SIIS IKKAGI SOOVITAN sinna minna ja käia ka oma silmaga vaatamas. Ega see nüüd nii pettumus ka ei ole, mina lihtsalt olen jube pirtsakas.

Täpsemaks ettekujutuseks vaadake ka mõningaid pilte mis suutsin teha ja ühe minutilise video. Nagu öeldakse siis pilt räägib rohkem kui tuhat sõna.

Võid vaadata pilte ka galeriist https://iffinland.info/pildi-galeriid/

SIIN ALL ON MINUTILINE VIDEO KLIP

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

X

Unustasid parooli?

Liitu Meiega