Nordkap auroras iffinland
Eluviis,  Reisimine

Rallirada valmis Nordkappi 2020 jõulud – suure küsimärgi all6 minutit kulub selle jutu lugemiseks

Nordkapp rallirada 2020 jõuludeks

Säh sulle kooki ja moosi! Antud hetke seisuga tuleb ilmselt suu puhtaks pühkida sellest reisist, ilmselt jääme selle aasta jõulureisist ilma nagu penid pehmest leivast.

Selle siin kirjutatud jutu algus asub SIIN kes pole veel kogu selle Nordkapp kompotiga tuttav veel.

norra-maps-quarantine iffinland
Klika pildil suurendamiseks

Antud momendil pääseb Nordkapi aint kümnepäevase karantiiniga. Kõrval olev pilt on uuendatud täna ehk siis 14.11.2020 ning info pärineb Norra veebilehelt Travel Advice – NIPH

Oleks on küll paha poiss kuid kui asuks soomes kollasel alal pääseks probleemideta hetkel Nordkapi aga noh vaatab mida see debiilne ülemaailmne väljamõeldud huiaus teeb seniks. Põhimõteliselt on veel mõningad nädalad aega ja loodame, et Eesti muutub ka selleks ajaks kollaseks.

Üsna suure tõenäosusega tuleb kasutusele võtta selle reisi plaan B mis on antud hetkel veel välja töötamisel. Natsa kaarte avades selle plaan B kohta siis koosneb see mööda põhja Soomet risti-rästi ja põiki läbi heegeldamist. On tegelikult ka põhja Soomes vaatamist ja tegemist kuhjaga ning küll me need kümme päeva ära sisustame seal kenasti. Eks selle kohta tuleb eraldi detailsem postitus kuhu, kunas ja kuidas?! Korraks udupeenelt on ka peast läbi jooksnud mõte, et kui Nordkapi ei pääse siis jätab üldse kogu reisi ära aga õnneks suudab selle mõtte kiirelt peast ära pühkida aastate pikkune soov minna tagasi sinna põhja lammutama kui sai esimest korda Nuoargamis käidud millest on juttu selles jutus ja ka nii pikk ettevalmistamine selleks präeguseks tulevaseks reisiks.

Aga nüüd törts lähemalt ja detailsemalt antud Nordkapi reisi plaanist ning teekonnast. Graafiliselt näeb kaartil teekond välja selline nagu on kõrval olev pilt. Ette rutates mainin ära, et kaartile märgitud marsruut ei ole 100% täpselt see mida mööda plaan hakata kulgema seal põhjas. Pigem on need maha märgitud punktid suunda andvad, et kus võiks käia ning olla jne. Tegelik marsruutkujuneb siiski välja reaalses liikumises. Esimesed kaks päeva on plaanitud esialgu aint puhtale sõidule, et jõuaks üles Norra ära ning küll siis seal ülal aega vahtida ja laaberdada.

NordKap Trip maps iffinland
Kliki pildil suurendamiseks

On ju Nordkapp tuntud oma ülikiiresti muutuva ilmaga. Samas sul paistab hetkel päike kui viie minutipärast võib tulla juba jube lumepurgaa või metsik torm. Nagu mulle üks tuttav hiljuti rääkis kui oli ka miski paar aastat tagasi seal käinud. Olid nad plaaninud teha väikese pausi kohvi-tee ja pisikeseks võiku ampsamiseks pärast mägedes üles-alla loksumist. Leidsid sobiva peatuspaiga teeääres kus pisike ajutine laager püsti panna hetkeliseks puhkuseks. Nii kaua kuni nad sahmerdasid ja jahmerdasid ning tegid ettevalmsitusi pausiks, tõstsid välja lauad-toolid ja muu selleks vajaliku siis oligi nende loetud minutitega ilm muutunud suht tuuliseks ja saduseks. Tõsteti siis kila-kola tagasi autosse ja poeti ka ise tagasi autosse peitud kopsikust kohvi rüüpama ja kakukes nosima laugh

Või siis näiteks nagu kirjutas oma blogis ka üks seal käinud seiklejatest (tema kogemusest saate lugeda siit) …olid nad jõudnud siis põhimõteliselt nordkappi välja juba kui oli jäänud aint 13km Nordkapini. Kuid kahjuks pidid nad tagasi pöörduma kuna lumelaviin sulges selle viimase lõigu teest nädalaks kinni.

Noid kahte eelnevat lõiku arvesse võttes mis ja kuidas seal kõik võib muutuda loetud minutitega siis polegi võimalik 100% kindlat marsruuti plaanida ja loomulikult ei kujutagi ette seda kõike mida seal näha võib ja saab. Kogu reis kujuneb välja reaalajas kuid siiski olen paikka pannud algsed suunda andvad punktid. Kõrval olevalt pildilt on umbkaudu näha mida oleks plaanis uurida ning külastada.

Päevade-plaan-PILT iffinland
Klika pildil suurendamiseks

Ainus mis on kindel on algus punkt ja kuupäev laugh edasine kõik on muutuv. Antud tripist olen mõne tuttavaga rääkinud ja pärast on mulle jäänud selline mulje, et inimesed kardavad või kujutavad seda Nordkappi tohutu hullu ja jubeduste kohana. Põhimõteliselt soovitavad nad kõik mitte alla neljaveolise trantspordita sinna minna laugh laugh või siis, et ilma selle 4×4 masinata pole seal võimalik liigelda!!!??? :S Kurat ma lähengi sinna seiklusi ja ekstreemsust otsima mitte, et on vaja 100% turvaliselt kohale jõuda ja siis istuda hotellis ja jalutada seal. Vakk see pole mingi reis…see pärast ei meeldi mulle ka nod välismaa reisid kus rahvas kihutab kuhugi soojale maale randa beežitama ja mingi giidi perse taga jõlkuma… minu jaoks on see täiest ajuvaba aga see selleks.

Niipalju kui mina olen lugenud, vaadanud erinevaid video klipe ja pilte selle kohta siis ei jää küll sellist muljet ja käiakse seal täiesti tavalise autogagi rääkimata autosuvilast millega plaanime minna meie. Kusagil pildil nägin isegi žhiguliid seismas Nordkapi parklas, muidugi ma ei tea mis aastal see oli tehtud.

Siinkohal oleks vast sobiv juba natuke ette tänada ning teha pisikest reklaami meile matkabussi rentivat firmat. Kuigi reis pole veel toimunudki tänan siiski lihtsalt juba selle meeldiva teeninduse eest kui sai tegeldud selle broneerimisega. Meie kümnepäeva majutajaks saab olema SELLELT LINGILT nähtav matkabuss. Hetkel rohkem sellel teemal ei peatu sest sellest tuleb kindlasti edaspidi veel palju-palju juttu. Kuidas kõik õnnestub aga plaanis on teha antud kruiisist võimalikult palju video ja pildi materjali.

Präeguse planeeringu järgi kujuneb nordkapp reisi kilometraaž sinna 4500km juurde ja kogu rahaline eelarve on jämedalt laias laastus arvutatuna nii umbes 2700€ See sisaldab siis autorenti kümneks päevaks, laevapilet edasi-tagasi autole, kütuse raha, nordkapi sissepääs, kaasavõetavat varustust nii olme kui söögi poolist ja pluss veel vaba taskuraha ettenägematuteks kuludeks.

Reisikaaslasega on tulnud ka jutuks, et juhul kui kellegil peaks tekkima ka huvi tulla meiega nordkappi mägedesse hullama ning vastuvõtma kõike seda mida emakesel Norra loodusel meile pakkuda on siis võta julgelt ühendust. Arutame läbi, Ruumi meil jagub!

Otseloomulikult kutsun kõiki antud kirjatüki lugejaid ülese saatma mulle igasugu vihjeid mida nordkapp-is külastada, kuhu minna vms.  ja igasugu muid soovitusi antud teemal!!! 😉

Seniks kohtumisteni järgmistes juttudes.

JÄTKUVALT võite vabatahtlikult teha ka ANNETUSI klikides üleval paremal keskmises tulbas oleval plokil nimega TOEATA IFFINLAND SEIKLUSI

ALGSE IDEE LEIAB SIIT JUTUST

SIIN ON SELLE REISI LÕPLIK OTSUS

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

X

Unustasid parooli?

Liitu Meiega