Nissan Almera Acenta 1.8
IFFI Hulkumised,  Minu-Elu,  Reisimine

Ostsin pojale uue-vana auto5 minutit kulub selle jutu lugemiseks

 

mupet-grazy-drivers
Sai siis ostetud poisile "uus mängu auto" esialgu küll peab emme tal olema autojuht aga kaugel see aeg enam on kui ise hüppab sanga ja kukub lammutama rooli taga mööda ilma ringi. Tegelikuses sai auto kingitud lapse emale nii öelda tänu täheks lapse kasvatamise eest ning kohe-kohe tuleva juubeli sünnipäevaks. Ehk siis mitu asja ühes paketis nagu tänapäeval moes "ALL IN ONE" :D

Nagu mulle pikemat aega on viimasel ajal (aastate jooksul) kombe kohaseks saanud juba, et alati miski vimpka pillub sisse! No ei lähe ning ei õnnestu mul ükski asi normaalselt . Samas olen ma nonde vimkadega nii ära harjunud ning ei kujutaks elu ilma nendeta enam ettegi, hakkab vast suht igav kui kõik on OK ja rutiinselt korras, kõik laabub nii kuis peab… vüööääkkkk laugh Mulle see kindlasti ei sobi ja ei meeldi.

Miski kuu või nii umbes tegi lapse ema omale uuesti juhiload. Olid tal ka need varem olemas kuid lihtsalt aegunud. Kui sain teada, et “kaaned” on tal taskus siis otsustasingi talle teha kingituseks auto. Andsin lapse emale võimaluse ise omale valida meelepärane auto. Loomulikult teatud summani, ega ma ka miski multimiljonäär ole ja raha tuiskab uksest ning aknast sisse laugh Kui valik oli tehtud siis sai mindud järgi, võtsin kaasa ka teise juhi kes sõidab tagasi ostetud autoga.

Ostuplatsil kui auto oli ülevaadatud ja aeg oli paberite vormistamise käes siis omanik ütles, et autol antud hetkel puuduvad kindlustus ning on arvelt maha võetud. Kuna rahadega oli ta nagu oli siis ütlesin ka talle, et võtan riski ja viin auto ilma nendeta ära. Sõita oli vaja nii umbes 125km. Kõik pinks ponks sai hakatud kulgema kodu poole kui umbes kusagil poolel teel sõbrad milkud kimavad vastu laugh Hakkasin kohe tagavaate peeglist jälgima kunas vilkurite meri tuleb tagant. Ei läinudgi kaua kui sõpsid olid järgi ja võeti nii öelda rajalt maha.

Kui autodest olime väljunud siis mulle öeldi, et mul on kõik korras ja võin jätkata matka! Ma siis ütlesin, et see on minu ostetud auto ja just tuleme ostuplatsilt. Seltsimehed milkud teavitasid, et arvelt maas ja pole kindlustusi. Tunnistasin ausalt ja ütlesin, et olen asjaga kursis ning võtsin selle riski ise. Võeti siis ka minu load ja mini oma autole. Istusid ja uurisid nad seal õige kaua… Arvasin, et vist tuleb kutsuda treiler järgi kuna nii kaua läheb aega ja miskit head sealt ei tule. Tuli siis on milku uuesti välja ja lasi ka mul puhuda ja siis teavitas, et tädi milku just valmistab mulle pabereid vana võla kohta ja tahab saada varsti allkirja.

Lõpuks sai siis tädi milku oma paberid valma, kritseldasin kiirelt allkirjad alla ning sooviti turvalist ja head matka jätku. Jumalauta… oli neil vist siis hea tuju või olid siis lihtsalt normaalsed inimesed, et lasti lihtsalt minna meil. Ma eriti nii lihtsat lahendust asjale ei oodanud. Selle peale ütlen ma kohe, et vanajumal hoiab joodikut laugh

Autokohta nii palju, et oli teine seisnud nii umbes 2 aastat, pisikesed probleemid ikka alguses olid, üks silinder ei töötanud ning polnud tänu sellele ka madalamate käikudega eriti jõudu. Kodus saatsin masina kohe täis hooldusesse kus tehti õlide, filtrite ja muu nipet näpet vahetused. Seda silindri värki korda ei saanud elumees hoolduses. vahetas ära küünla ja proovis ka seda elektroonilist junni peal vahetada kuid väitis, et miski jama mootoris ja vajab tiba suureat remonti.

Sõitsime siis hooldusest ära ja veits oli selline halb tunne ikka sees, et sai miski risu kokku ostetud. Mootori tuli ka põles veel armatuuris. Samas töötasid kõik silindrid ja minek oli OKEI. Siis kui sai nädalapärast mindud autot lapse emale viima siis miski aeg kadus ära ka armatuurist to mootri tuli. Auto pidas vastu kenasti kogu see ~400km sõidu.

Loodan väga, et probleem oligi selles kaua seismises ja oli lihtsalt vaja torud puhtaks pigistada trassi peal!!! Aga aeg on meis kõigist targem ja eks see annab arutust ja näitab mida tulevik toob.

Mõned pildid ka tollest isendist. Külgvaate pildid on tehtud mul kodu parklas ning ninnu ja pepu pildid on müügi kuulutusest laenatud. laugh

 

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

X

Unustasid parooli?

Liitu Meiega