matkamine reisimine
Eluviis,  Reisimine

REISIMISE – peatuspaigad, ööbimispaigad2 minutit kulub selle jutu lugemiseks

Sellest jutust leiab erinevaid linke ja muid vajalike vahendeid reisimise või matkamise planeerimiseks või juba matkal olles info saamiseks.

Kogun jõudumööda kokku siia erinevat infot reisimise jaoks ning üritan uuendada pidevalt antud juttu kui leidub midagi uut või saadate teie mulle.

Miks ma seda teen on küsimus kindlasti paljudel. Sain oma reisimise pisiku SELLES JUTUS ja olen plaaninud juba erinevaid hulkumisi (klikka seda nende ligemiseks) kuid teatud põhjustel on osad tripid jäänud ära. Aga küll ma need ükskorda ka kõik ära teen – iga asi omal ajal :good:

Jätkuvalt olen seda meelt, et miks kurat sõita kuhugi kaugele kui siin samas ümber enese kasvõi 1000 km raadiuses on vaatamist ning tegemist palju. Loomulikult ma ei vaidle üldse vastu, et tuleb ka reisida kaugemale, et avastada teisi kultuure ning tutvuda kogu maailmaga. Just see iga aasta ühte ja sama paikka reisimine kuhugile kaugele vot sellest ei saa ma aru kuid eks see on iga inimese oma asi.

Viimase poole aasta jooksul loen ja kuulen kuidas inimesed avastavad nüüd oma kodumaal võimalust, et ka siin reisimine on põnev ning huvitav.

Nüüd aitab mulast! Allpool siis erinevat infot, kõik on vabalt kasutatav! OOTAN huviga ka teiepoolseid avastusi ja informatsiooni mida saan siia postitada teistega jagamiseks. Saada julgelt oma materjalid minuni KONTAKT vormi kaudu. Loomulikult või küsida või mida iganes kirjutada selle vormi kaudu mulle.

Hetkel väga kuuma teemana olev mõtetu plandeemia jaoks on väga hea kasutada norralaste koroona kaarti. Mille leiad sellelt lingilt: https://www.fhi.no/en/op/novel-coronavirus-facts-advice/facts-and-general-advice/entry-quarantine-travel-covid19/

To allolev link on siiani olnud üks asjalikeimast avalikest kaartidest kuhu on ära märgitud kasutajate poolt reisimise parkimise, ööbimise, pesemise (enda ja pesu), vee võtmise, grilli jne. kohad. Link avaneb tavalises interneti brauseris ja on kasutatav kõikides seadmetes. Kaarti põhjana kasutusel google maps. LINK: https://www.google.com/maps/d/u/0/viewer?mid=1mPsDUfkO4bYQJiGg2J63OtatlvM&ll=64.05271419413369%2C27.92089137697005&z=6

See link on mõeldud enamasti autokaravaaneritele ehk siis matkautodega matkajatele. Ise pole veel jõudnud seda põhjalikumalt uurida seega ei oska eriti palju kommenteerida kuid kindlasti tasub uurimist. On see link laenatud soomlaste matkahuviliste grupist. LINK: https://leirintaopas.fi/?fbclid=IwAR0uSGSNhZECOzn990lhuqr4TSBKhZPDQU3IKyG8C6o9pXVKsacVodXwXgg Avaneb seegi otse interneti brauseris ja kasutatav kõikides seadmetes.

Mobiili ÄPP mille hiljuti leidsin ja on minu meelest ülimalt asjalik erinevate vaatamis väärsuste leidmiseks. Kehtib see ainult soomes. Äpi nimi on “RETKIOPAS 2” ning androidile saab selle allalaadida sellelt lingilt: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.polardev.luontoon2

Teine väga hea ja informatiivne mobiili äpp on “Retkipaikka” Samamoodi on ka see soomes kasutamiseks ainult. Äpi leiab google playst LINK: https://play.google.com/store/apps/details?id=fi.retkipaikka.mobile

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

X

Unustasid parooli?

Liitu Meiega