Saab 9000 CD 2.3 Turbo 260kw 350hp
Automaailm,  Eluviis,  SAAB-IKKA

SAAB 9000 CD 2.3 Turbo – Tunnistan ausalt, et olen nüüd täielik “Saabi Pede”8 minutit kulub selle jutu lugemiseks

SAAB 9000 CD 2.3-16 Turbo 260kw 350hj 1990a. on nüüd siis minu järgmine tšuksu mis sai endale õuele muretsetud. Antud hetkel on mul neid siis kaks sama aegselt. Teine (varuauto) on SAAB 9000 CDE 2.3-16 Turbo 125kw 170hj Eco-Power 1995 mis on igapäevases kasutuses ka hetkel saate lugeda lähemalt sellest jutust “Minu Saabistiks saamise lugu”

“Saabi Pede” – seda jutumärkides sõnade kooslust võite julgelt nüüd minu puhul kasutada. Võtan seda kui ülimalt kõrgelt austusega minu poole pöördumise komplimendina :good: Kes ei saa aru loe wikist kes/mis on SAAB

SAAB 9000 - sõbrad õuel

Kui normaalsed inimesed püüavad endile igakord alati uuema või vähemalt korralikuma auto muretseda kui neil sel hetkel on siis mina olen juba selline eriline ja omamooodi tola ning teen kõiki asju ristivastupidi. Ostan autod omale järjest vanemad kui on eelmine. Antud auto on aastast 1990 ning vanim auto mis mul siiani olnud. Seda vähemasti antud kuupäevani (jutu avaldamise kuupäev).

Just eriti SAABid ja ka võrreldes teisi autosid (loe nendest selles jutus “Minu Saabistiks saamise lugu”) mis mul on olnud muutuvad järjest aga võimsamateks.

Peale kõige muu on huvitav lugu ka antud auto registreerimis numbriga. Seda muidugi ainult minule 😉 nimelt numbriks mis on näha ka piltidel JAN-403 – Tähdede kombinatsioon on mu ülemuse hüüdnimi ja numbri kombinatsioon 403 tähendab siis internetis ERROR- loodan väga, et see mu päriselus ei tähenda sama :good:

Nagu ka muu teine SAAB on sellelgi eriline lugu millest saate lugeda tiba alt poolt täpsemalt. Kui eelmine SAAB oli DIPLOMAATIDE auto kolm aastat ameerikas siis see uus just ostetud auto on ehitatud täiesti ümber eriliseks autoks Soome tuntud autotuunija poolt ning olnud pikka aega esitlus auto. Auto on olnud Soome SAABISTID ajakirjas esitluses https://www.saabclub.fi/saabisti/2008-saabisti-71 tegelen selle ajakirja numbri omale saamisega, kindlasti kirjutan ka siin millest seal juttu.

Kuidas ma sellesse SAABi haigusesse nakatusin ja koos kõikide sinna juurde kuuluvate lugudega saate ülevaatlikult lugeda sellelt leheküljelt “SAAB 9000 – IFFI saabismus ehk haigus SAABide vastu!

Nüüd siis kirjutan mõninga reaga minu jaoks uuest SAABist mille nimeks saagu siis ELUKAS (surmarelv)! Surmarelv sellepärast, et naljatades ütlen ma ise, et sellega ma ennast nüüd ka surnuks kunagi sõidan. Selle ütluse tagamaaks on kunagine ühe mustlase ennustus nii 90 aastate alguses. See mis ta muud rääkis on enamus läinud ka täppi aga oma ennustuse lõppus teavitas ta mind, et minu eluküünal kustub traagiliselt. Sellepärast ma siis nüüd arvangi, et see uus “ELUKAS” on minule liiga palju ning võimas, et surnuks ennast sellega sõita. Elame näeme 😉

Mind võlus KOHE ära selle auto juures just see välimus ning sisustus. Puges kohe hinge kripeldus “ET KURAT MA PEAN SELLE OMALE SAAMA, MAKSKU MIS MAKSAB” siis kui olin näinud esimesi müügi kuulutuse pilte. Hiljem kui hakkasin juurde lugema kuulutuses lisa infot siis selgus, et auto on käsitöö! Ehitati see aastal 2005 täiesti nullist uueks. Kasutatud on kahe erineva SAABi mudeli (CC ja CD) detaile.

VAATA PILTIDE GALERIID aadressilt: https://pildid.iffinland.info/index.php?/category/saab-9000-cd-23-turbo-260kw-350hp

Sisustus on sammuti täiesti käsitöö. Hetkel olen saanud vihje, et on võimalik, et nahk sisu on tellitud eestist. See mind ei koti, ilus on see igate pidi, olgu või muhameed selle valmis teinud. laugh Kuna auto kohta puudub palju tehnilist ja muud vajaliku infot siis on mul avastamis rõõmu veel kuhjaga. Salong on seest täis erinevaid nuppe, lüliteid, andureid ja näidikuid. saab 9000 elukas nupud

Kui auto kere on 24% ümber ehitatud siis mootor on 100% ümber ehitatud ehk siis pole seal ühtegi originaal jubinat. Öeldi, et mis lahti pidi tulema see lahti võeti ja asendati RACING osadega.

Auto on ümber ehitatud koostöös soome tuntuima auto tuunijaga firmas PRO-Carservices. Firma kodulehelgi on näha mõned pildid aastast 2005. Seega võib auto uueks sünniks lugeda aastat 2005. Registri number on autol algne ehk siis mis registreeriti kohe aastal 1990.

Igaljuhul olen mina autoga ülimalt rahul ja õnnelik. See on just selline millisest olin unistanud pikka aega. Eks nipet näpet jääb veel endal teha mis hetkel veel puuduvad. AGA 97% on selline nagu nagu minu unistus on olnud. Auto VÕIMUSUS on selgelt üle igasugu minu unistuste piiride laugh Sellist LOOMA ei osanud ma unistadagi 😉

Antud SAABi olulised kaks tehnilist näitajat on 260kw ja 350hj Õige tippkiirus on hetkel teadmata. Kuna autol on spidomeeter millel on ainult 200km/h maksimuum. Kui ise tegin test sõitu siis oli spidokal ~180km/h ja viies käik ei olnud veel sees ning gaasipedaalilgi oli veel ruumi minna põhja.

Tegin prooviks kiirteel 80km/h sõites möödasõidu, kui olin möödunud möödasõidetavast autost siis üllatuseks nägin, et spidokal on JUBA 180km/h. Ei jäänud muud üle kui proovida siis kuni lõpuni välja minna. Rajusin sisse viienda käigu ning surusin gaasipedaali põhja, nu läks nagu loom :good: . Spidokas näitas küll 200km/h kiiruseks aga ma olen suht kindel, et tegelik kiirus oli tunduvalt suurem. Eks tuleb mingi aeg GPSiga ära testida see tegelik kiirus.

Tõmmet vist on ka tiba natukene masinal. Igaljuhul kui sõita nii umbes ~50-60km/h esimese käiguga (täiesti normaalne on selle auto puhul kuna see auto tahab saada pöördeid min. 2000rpm) ja siis vajutada gaas põhja on hetkeks auto rahulik kuniks on saavutanud 3000-3500rpm. Vot siis muutub ta tõsiseks loomaks ja saab täieliku adrenaliini laksu kätte.

3000-3500rpm juures hakkab ta ennast julma-mööda edasi rebima ja kakub asfaldilgi rooli vägisi käest ära. Loetud hetkega on pöörded 7000rpm ning kiirelt tuleb sisse rajuda teine käik. Uuesti gaas põhja ja peagi on taas pöörded 7000rpm ja rattad siblavad all ikka. Siis hakkab loom saama taltsutatud kui juba jõuab sisse pista kolmanda käigu. Siis ei kaku ennast enam nii hullu pööra mööda asfaldit edasi, põhimõtteliselt siis võib juba ühe käega hoida roolist ning suitsu panna põlema. laugh

Neljanda käiguga sõites gaas põhjas on juba spidokal 180km/h ning on aeg sisse pista viies käik ja nautida mõnusat sõidu kulgu vaadates kuidas silme eest tee ilgelt peenikeseks muutub. See kõik mis möödub külje aknast, eriti ei taju kuna see käib suht välgu kiirusel laugh

Tuttav aga proovis masinat parklas ja sikutas paigalt ära koha pealt ehk siis seisvast asendist. Loomulikult ennem ikka törts pöördeid ülesse tallates ja tiba kässariga abistades. Esimene, teine käik, rehv suitseb ja tuba kärasakat täis, kolmandaga hakkas asi raugema. Eks kui tiba harjutada küll tossab ka kolmandagagi viisakalt vast laugh

Need olid minu esimesed emotsioonid mis talletusid õllesesse mällu 😛 Eks ma mingi aeg teen uued korralikumad testid kainepeaga :good: Igaljuhul olen isiklikult ülimalt õnnelik ja väga-väga rahul selle SAAB-iga

Üritan jõudumööda ka leida rohkem lisainfot auto kohta. Kuna auto omanik lahkus 2 aastat tagasi meie seast siis on palju väärt infot puudu. Abikaasa ei oskanud midagi palju rääkida autost, et kui omanik olevat armastanud seda masinat vägagi tõsiselt. Sellepärast oli ka müügi kuulutuses lause a’la “et rullnokkadel mitte ühendust võtta” Antud auto tähendus sellele perele oli/on väga suur, nii lugesin mina ridade vahelt välja.

Nagu eespool mainisin siis need kaks viimast SAABi on sellise väikese omamoodi stooriga siis üritan ma neid hoida sellistena. Ehk siis algses seisus nagu ostu hetkel olen need saanud.

Selline sai esimene jutuke uuest ELUKAST. Hoia ikka silm peal mu SAABi leheküljel 😉 Vaata kõiki pilte IFFINLAND-PILDID galeriist. Mu erinevad arutelu Saabi Klubi foorumis leiat klikates SIIA

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

X

Unustasid parooli?

Liitu Meiega