TORVI-PROTESTI 3-0
Automaailm,  Protestid

Torviprotesti 3.0 Stop Autoilijoiden Kuritukselle Helsinki – IFFI kokkuvõte2 minutit kulub selle jutu lugemiseks

Seitsmendal augustikuu [7.8.2021] keskpäeval toimus helsinkis auto omanike protest Torviprotesti 3.0 Stop Autoilijoiden Kuritukselle valitsusele näitamaks, et nüüd aitab! Anti üle 63 000+ allkirja koos nõuetega.

Kirjutasin ka ise sellest teemast varem juba SIIN jutus. Üldkokkuvõttes sujus kõik rahulikult ning plaani päraselt. Kohale küll tuli oodatust vähem autodega osalejaid kui olidi vast loodetud. Avaliku meedia andmetel oli mõnisada, politsei sõnul nii umbes 460 ja korraldajad lugesid ennem autorongide liikuma hakkamist kell 13:00 kokku u. 550. Eks neid liitus hiljem juurde veel.

Eriti oluline vast ei olnudgi see autode määr kui ministrite kohal olek. Kohal oli paarkümmend ministrit kolmest erinevast erakonnast. Otsene põhitegelane ehk siis teede ja sideminister, tema pidas olulisemaks kusagil soomes jääkuubikute näituse sulamist!!! Üle anti kaks kastitäit dokumente mis sisaldasid siis eneses 63 000+ allkirja koos nõuetega.

Suurmateks nõuetes teiste hulgas olid näiteks kütuse hinna viimine euroopa tasemele, autode maksude vähentamine astmeliselt või kaotamine, sõiduteede remondiks rohkema raha eraldamine, peatada ummikumaksu elluviimine jne. jne.

Otse meedia kaamerate ees luges ette minister nõuded ning anti lubadus need esitada kõikidele riigikogu liikmetele pärast nende puhkuselt saabumist. Erinevaid videosid üritusest Torviprotesti 3.0 Stop Autoilijoiden Kuritukselle on siin jutu lõpus. Kõik videod on ka saadaval IFFI-TUBE veebilehel ning lisa ka leidub kindlasti googeldades.

Helsingi kesklinna liiklus oli häiritud mitmeks tunnisk tõsiselt. Kohapeal küll oli politsei liiklust reguleerimas kuid siiski pririoteet oli üritusel, läbi lasti hädapäraseid liiklusvaendeid. Politseid põhimõtteliselt sulges teid, et tainapead ise vahele ei hakkaks ronima ning segama autorongi. Lehes kirjutati ka , et suurm osa kesklinna ühsitrantspordist oli häiritud.

Meeleavalduse autorongis olid esindatud absoluutselt vist põhimõtteliselt kõiksugu auto tüüpe. 2,3,4 + rattalisi, veo ja sõiduautod, maasturid ja liinibussid, operatiiv sõidukid…bensiiini, elektri, hybriid autosid. Väga kirju oli see autode rivi.

Kuna ise istusin autoroolis ja veeresin protesti rongis siis puudub ka isiklik info mis toimus riigikogu ees. Nii palju kui olen hetkeks jõudnud lugeda erinevaid meedia välja andeid siis olid tulemustega rahul. Väga positiivselt rääkis Torviprotesti 3.0 Stop Autoilijoiden Kuritukselle üritusest üks ministritest aga noh jah poliitika on poliitiga :good:

Eks nüüd tuleb ootama jääda mis tulemused kaasnevad sellega. Kas toimub muudatusi või tuleb hakata uut meeleavaldust korraldama mida lubasid ka antud ürituse eestvedajad. Kui ei võeta kuulda tuleme uuesti ja suuremalt.

Antud teema kohta leiab infot alolevatel linkidelt;

Vaade minu autokaamerast ja üleval vasakul väikeses ruudus jäin teiste kaamerasse
MTV3 televisiooni uudis (olen ka staar ja jäin kaamerasse, kiirabiauto ees)

Huvilistel rohkema info ja lugemise leidmiseks kasutage otsingusõna torviprotesti või stopautoilijoidenkuritukselle. Võib otse kopeerida allolevaid hastagi taga olevaid sõnu otsingusse.

#torviprotesti #stopautoilijoidenkuritukselle

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

X

Unustasid parooli?

Liitu Meiega